
Naujų poreikių aptarimui susitiko SVSBA ir Higienos institutas
Birželio 2 d. Higienos institute (HI) organizuotas susitikimas su Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) ir Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovais. Susitikimo – diskusijos metu aptartos problemos, su kuriomis susiduriama įgyvendinant sveikatos stiprinimo veiklas, ir galimi jų sprendimo būdai. Taip pat pristatyta nauja HI struktūra bei numatomi pokyčiai, siekiant stiprinti metodinį vadovavimą ir partnerystes su visuomenės sveikatos biurais visoje Lietuvoje.

Darbotvarkėje numatyti metodinio vadovavimo, stebėsenos, komunikacijos įgyvendinimo, visuomenės sveikatos specialistų profesijos patrauklumo stiprinimo klausimai.
Kalbant apie metodinį vadovavimą, išsakytas poreikis dėl vienodų metodinių planų bei rekomendacijų visuomenės sveikatos biurams atnaujinimo. Pasiūlyta į metodines priemones įtraukti daugiau vizualinės, interaktyvios ir lietuvių kalba parengtos medžiagos, atnaujinti, arba kurti naujai, metodinę medžiagą darbui ugdymo įstaigose su skirtingomis tikslinėmis grupėmis – ikimokyklinio amžiaus bei vyresniais vaikais.
Didelis dėmesys skirtas ir stebėsenos temai. Aptartos naudojamos visuomenės sveikatos stebėsenos platformos, dalintasi pastebėjimais apie naudojimosi jomis ypatumus. Pateiktas siūlymas parengti oficialų duomenų atnaujinimo kalendorių su aiškiais grafikais ir numatytais sistemų duomenų atnaujinimo terminais, peržiūrėti stebėsenos ataskaitoms reikalingų duomenų pateikimo terminus. Taip pat rekomenduota tobulinti eksportuojamų duomenų vizualizacijas ir sukurti centralizuotą statistinių ataskaitų banką.
Komunikacija – dar viena svarbi tema visuomenės sveikatos specialisto darbe. Pateiktas siūlymas specialistams organizuoti mokymus efektyvios komunikacijos įgyvendinimo klausimais pagal poveikio sritis, integruojant nuotolinius ir gyvus susitikimus.
Diskutuota ir apie visuomenės sveikatos specialistų trūkumo, ypač regionuose, problemą, bei galimus jos sprendimo būdus. SVSBA atkreipė dėmesį, jog specialistams taip pat stinga platformų ir galimybių bendrauti tarpusavyje bei dalintis patirtimi.
Susitikimas džiugino konstruktyviu moderavimu, atsižvelgiant į SVSBA ir Vilniaus miesto VSB išsakytus pastebėjimus. Suteiktas grįžtamasis ryšys apie tai, kaip būtų galima spręsti kylančius iššūkius. Ilgalaikio bendradarbiavimo kūrimas – svarbus žingsnis siekiant efektyvaus veiklų įgyvendinimo, todėl nutarta ateityje pasirašyti bendradarbiavimo memorandumą, kuris įtvirtintų aiškius principus, prioritetus ir kryptis.