į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Vyko mokymai apie užkrečiamųjų ligų prevenciją savivaldybių visuomenės sveikatos biurų specialistams

Vakarų Lietuvos visuomenės sveikatos biurų specialistai, dirbantys ugdymo įstaigose, kėlė kvalifikaciją užkrečiamųjų ligų prevencijos temomis. Praktinius mokymų seminarus vedė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai.

 

Seminarų programa apėmė imunoprofilaktikos pagrindus, vakcinomis valdomas užkrečiamąsias ligas ir jų profilaktiką, gyvūnų platinamų parazitinių ligų profilaktiką, vaikų kirmėlinių susirgimų epidemiologiją ir kontrolę bei sveikatos priežiūros specialistų vaidmenį vykdant pedikuliozės prevenciją. Taip pat skaityti pranešimai apie maistų ir vandeniu plintančias infekcijas bei jaunimui aktualią lytinę sveikatą ir susijusias infekcijas.

Seminarų metu buvo pristatytos salmoneliozės, listeriozės, botulizmo profilaktikos ir kontrolės bei virusinio hepatito A epidemiologijos, klinikos ir profilaktikos metodinės rekomendacijos.

Mokymų programa „Užkrečiamųjų ligų prevencijos aktualijos visuomenės sveikatos biurų specialistams“ buvo parengta atsižvelgiant į savivaldybių visuomenės sveikatos biurų pageidaujamas temas bei suderinta su Sveikatos apsaugos ministerija.

Mokymuose dalyvavo virš 100  specialistų iš vakarų Lietuvos. Dalyviams  išduoti 8 val. kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Daugiau nuotraukų iš konferencijos rasite čia.
 
Metodines rekomendacijas galite rasti čia.

Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
Švietimo ir komunikacijos skyrius
8 68 433 174, zigmas@ulac.lt
www.ulac.lt