į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Vyko efektyvios komunikacijos mokymai visuomenės sveikatos biurų atstovams

Š. m. rugsėjo 3 dieną Visuomenės sveikatos biurų atstovai rinkosi Rokiškyje į teorinį-praktinį seminarą „Medijų/informacinis raštingumas ir efektyvi komunikacija“, kurį organizavo Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija padedant Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui. Seminarą vedė psichologas, žurnalistas, Žurnalistų sąjungos narys, radijo ir televizijos laidų vedėjas Ginas Dabašinskas. Seminare dalyvavo per 50 visuomenės sveikatos biurų atstovų. Seminaro iniciatorė – Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos vadovė Danguolė Avižiuvienė.

Visuomenės sveikatos biurų vadovai ir specialistai, vykdydami visuomenės sveikatos priežiūrą savivaldybėse, dažnai rengia įvairius straipsnius, informacinius pranešimus spaudai, teikia informaciją per televizijos, radijo laidas, atsako į gyventojams rūpimus klausimus. Nuo to, kaip sugebama perteikti svarbią organizacinę ir sveikatinimo informaciją priklauso ir biurų veiklos rezultatai.

Visų pirmiausia lektorius dalyvius supažindino su esminiais žurnalistikos ir žiniasklaidos skirtumais, pristatė, kas tai yra klasikinė žurnalistika.

Tolimesnis seminaro laikas buvo skirtas praktiniams patarimams, kaip bendrauti su žiniasklaidos atstovais siekiant sėkmingai perteikti norimą informaciją, kaip elgtis norint išvengti interviu imančio asmens spaudimo.

Lektorius akcentavo, į ką svarbu atkreipti dėmesį ruošiant informacinį pranešimą, kokie yra reikalavimui, kokios svarbiausios informacinio pranešimo dalys, kokios dažniausiai pasitaikančios klaidos ir kaip jų išvengti.

Paskutinė seminaro dalis buvo skirta praktiniams bandymams. Lektorius kvietė savanorius duoti interviu. Klausimus, kuriuos lektorius turėjo užduoti savanoriams siūlė patys dalyviai pasinaudodami savo asmenine patirtimi. Keturi asmenys stojo prieš kamerą ir atsakinėjo į provokuojančius lektoriaus – žiniasklaidos atstovo klausimus. Po to vyko interviu peržiūra ir aptarimas. Lektorius aptarė, kokios padarytos klaidos, pažymėjo gerus pavyzdžius.

Po seminaro dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti įspūdingą Rokiškio krašto muziejų, jo ekspoziciją ir parodas.

Vienas iš Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos veiklos uždavinių yra asociacijos narių kvalifikacijos kėlimas. Tam ir buvo skirtas šis seminaras. Dalyviai dėkoja organizatoriams ir lektoriui už svarbias žinias ir praktinius mokymus, kuriuos pritaikys praktinėje veikloje.

 

Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Laukaitienė