į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Visuomenės sveikatos specialistai paminėjo Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną

Pasaulinė aplinkos apsaugos diena yra minima kiekvienais metais birželio 5 dieną. Ji skirta skatinti aplinkos apsaugą visame pasaulyje ir atkreipti piliečių dėmesį į aktualias aplinkos apsaugos problemas, priminti, kad kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo.

 

Šiais metais Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos tema „Prisijunk prie lenktynių, kad pasaulis būtų geresnis“.

Pasitinkant Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną gegužės 30 d. Kėdainiuose vyko seminaras „Kokioje aplinkoje mes gyvename“, kurį suorganizavo Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru. Pranešimus skaitė Sveikatos apsaugos ministerijos, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos, Panevėžio ir Šiaulių miestų visuomenės sveikatos biurų atstovai. 

 

Seminare buvo pristatyti ir aptarti elektromagnetinės spinduliuotės, triukšmo, geriamojo ir paviršinio vandens tyrimų ir vertinimų statistika, probleminiai klausimai, taip pat aptartos prevencinės priemonės, padedančios kurti sveikesnę aplinką. Pasidalyta gerąja patirtimi kuriant sveikesnę, gražesnę ir saugesnę aplinką Panevėžio ir Šiaulių miestuose. Atsakyta į Kėdainių miesto žurnalistų klausimus.

 

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Sveikatos rizikos veiksnių vertinimo skyriaus vedėjas Marius Urbonas seminare pristatė pranešimą „Elektromagnetinis laukas gyvenamojoje aplinkoje“. Papasakojo, kokį poveikį žmogaus sveikatai turi elektromagnetinis laukas, koks yra elektromagnetinės spinduliuotės poveikis, ką žinome apie mūsų aplinkoje esančias technologijas, jų poveikį sveikatai ir prevencines apsaugos priemones. Svarbiausia, kad nebūtų viršijamos leistinos elektromagnetinės spinduliuotės dozės, tada ir pavojaus nebus.

 

Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento Rizikos sveikatai valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Valdas Uscila pristatė pranešimą „Triukšmas Lietuvoje skaičiais“. Papasakojo apie strateginį triukšmo kartografavimą ir strateginių triukšmo žemėlapių pritaikymą, apie strateginio triukšmo kartografavimo rezultatus Lietuvos ir ES miestuose, apie triukšmu besiskundžiančių gyventojų skaičius ES valstybėse, kokios triukšmo poveikio visuomenės sveikatai pasekmės ir kokie triukšmo mažinimo tikslai strateginio planavimo dokumentuose. Aptarta, kokių prevencinių priemonių būtų galima imtis savivaldybėse siekiant sumažinti triukšmą, nes triukšmas – nepakankamai įvertinta grėsmė sveikatai.

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos specialistė  Natalja Šliachtič pristatė pranešimą „Vanduo ir sveikata“. Papasakojo apie geriamąjį ir paviršinį vandenis, jų saugą, tyrimus. Trumpai pakomentavo Lietuvos Respublikos Seimo 2004 metais ratifikuotą Vandens ir sveikatos protokolą, kurio tikslas – su vandeniu susijusių ligų prevencija.

 

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Eglė Dvilevičienė papasakojo apie sveikos ir saugios aplinkos kūrimą Panevėžio mieste, sėkmes ir nesėkmes.

 

Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Asta Ivoškienė papasakojo apie biuro veiklą: stebėseną, informavimą, švietimą, ugdymą. Pristatė, kokios naudojamos priemonės, kad visuomenė išgirstų tai, ką jai nori pasakyti biuras: renginiai, leidiniai, žiniasklaida.

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Jolanta Rybalko