į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Visuomenės sveikatos kongresas 2017

2017 m. lapkričio 9 d. UAB ,,Litexpo“ – Lietuvos parodų ir kongresų centre Vilniuje vyko konferencija ,,Visuomenės sveikatos kongresas 2017“, kurio organizatoriai Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras, Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija ir Vilniaus universiteto medicinos fakultetas. Konferencija, skirta aktualiausioms visuomenės sveikatos temoms nagrinėti, dalyvius kvietė net 4 į sekcijas: psichikos sveikata, įmonių darbuotojų sveikatos stiprinimas, fizinis aktyvumas, visuomenės sveikatos aktualijos.

 

Renginyje pranešimus skaitė ir savo patirtimi dalinosi Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos tarybos nariai. Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Alma Gaidienė ir pavaduotoja Ina Meidienė pristatė pranešimą ,,Fizinis aktyvumas kiekvienam“. Po pranešimo buvo parodytas filmukas apie Utenos parkus. Marijampolės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Laukaitienė dalinosi patirtimi apie sveikatos mokyklas, kurios organizuojamos kartu su Sveikuolių sąjunga. Apie Sveikatos ir lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programos įgyvendinimą kalbėjo Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė. Klaipėdos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė supažindino kaip organizuojamas maitinimas Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

 

Kongrese taip pat dalyvavo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos katedros vedėjas prof. Rimantas Stukas, kuris skaitė pranešimą ,,Tonizuojančių ir energinių gėrimų vartojimo ypatumai ir rizika sveikatai". Kalbėta ne tik apie energinius gėrimus, bet ir apie arbatą, kavą. Anot lektoriaus, žalioji arbata yra vertingesnė už juodąją. Buvo kalbama apie visų minėtų gėrimų chemines sudėtis, jų privalumus ir trūkumus. Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Julija Meišimė kalbėjo apie savižudybių prevenciją Vilniaus mieste. Kongresas pritraukė būrį sveikatos temomis besidominčių specialistų, kurie gausiai susirinko iš visos Lietuvos. Tik kalbant, diskutuojant, viešinant esamas problemas, dalinantis gerosiomis praktikomis ir patirtimis, galime sulaukti geresnių rezultatų visuomenės sveikatos priežiūros srityje.

 

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija