į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Vėl kviečia iniciatyva „Švarių rankų šokis 17“!

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) šį rudenį, jau šeštus  metus iš eilės, kviečia ikimokyklinių įstaigų auklėtinius, pradinių klasių moksleivius ir jų šeimas sukurti „Švarių rankų šokį 17“, kuriame atsispindėtų rekomenduojamos rankų plovimo higienos taisyklės ir teisingo kosėjimo etiketo judesiai.

 Higienos įpročiai formuojasi vaikystėje, todėl ULAC ragina ikimokyklinių įstaigų ir pradinių klasių ugdytinius bei šeimas lavinti asmens higienos įpročius ir kviečia kūrybiškai pažvelgti į švarių rankų ir teisingo kosėjimo etiketo svarbą – sukurti originalų šokį. Nuolat kartojami ir nuotaikingai atliekami judesiai didina tikimybę, jog vaikai greičiau įsisavins informaciją ir jos greitai neužmirš.
 
Originaliausio šokio kūrėjų laukia prizai!
 
Užkrečiamųjų ligų prevencijai itin svarbi higiena. Per nešvarias rankas plinta įvairios virusinės ir bakterinės infekcijos, galinčios sukelti rimtų pavojų sveikatai, tačiau daug užkrečiamųjų ligų, tokių kaip tuberkuliozė, gripas, tymai ar ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos plinta oro lašeliniu keliu. Pavyzdžiui, tuberkulioze vaikai dažniausiai užsikrečia nuo suaugusiųjų, kurie serga atvira šios ligos forma, todėl svarbu mažiesiems rodyti tinkamą pavyzdį bei ugdyti rankų plovimo ir kosėjimo etiketo įpročius.
 
“Džiaugiamės, kad jau tradiciniame tapusiame konkurse kasmet dalyvauja vis daugiau vaikų. Pernai sulaukėme dalyvių iš  195 ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos, kurios subūrė apie 5 000 vaikų ir prisidėjo prie bendro tikslo – mokė mažuosius taisyklingai plauti rankas. Tikimės gausaus dalyvių skaičiaus ir šiemet”, - sakė ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

Iniciatyva „Švarių rankų šokis“ skirta ugdyti teisingus vaikų rankų higienos įpročius, susipažinti su kosėjimo etiketu ir į procesą pažvelgti linksmai.

Taisyklės ugdymo įstaigoms:

Kartu su grupės draugais sukurkite iki 1 min. trukmės šokį, kuriame atsispindėtų rekomenduojami rankų plovimo ir kosėjimo judesiai. Juos rasite žemiau.
Šokį kokybiškai nufilmuokite.
Įrašą įkelkite į interneto svetainę youtube.com ir pavadinkite jį ULAC iniciatyva „Švarių rankų šokis 16“ bei nepamirškite čia nurodyti autorystės.
Užpildykite registracijos formą (laisva), nurodykite savo mokytojo/auklėtojo vardą, pavardę, grupę,  įstaigos pavadinimą, miestą, el. paštą, pridėkite vaizdo įrašo nuorodą, ir ją atsiųskite el. paštu sokis@ulac.lt iki š. m. lapkričio 5 dienos.

Taisyklės šeimai:

Kartu su šeima sukurkite iki 1 min. trukmės šokį, kuriame atsispindėtų rekomenduojami rankų plovimo ir kosėjimo judesiai. Juos rasite žemiau.
Šokį kokybiškai nufilmuokite.
Įrašą įkelkite į interneto svetainę youtube.com ir pavadinkite jį ULAC iniciatyva „Švarių rankų šokis 17“.
Užpildykite registracijos formą (laisva), nurodykite savo vardą bei pavardę, el. paštą, miestą , pridėkite vaizdo įrašo nuorodą, ir ją atsiųskite el. paštu sokis@ulac.lt iki š. m. lapkričio 5 dienos.

2016-ųjų metų „Švarių rankų šokio“ nugalėtojus surasite čia.
Vaizdo reportažą iš 2016-ųjų metų „Švarių rankų šokio“ konkurso apdovanojimų kviečiame žiūrėti čia.

 

Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
Švietimo ir komunikacijos skyrius
8 671 10216, zigmas@ulac.lt
www.ulac.lt