į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Vaikų maitinimas švietimo įstaigose: visuomenės sveikatos specialisto vaidmuo

2018 m. gegužės 16 d. Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyko Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos ir LR Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotas seminaras-diskusija  „Vaikų maitinimas švietimo įstaigose: visuomenės sveikatos specialisto vaidmuo“.

Seminaras skirtas Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų visuomenės sveikatos specialistams, koordinuojantiems sveikatos priežiūrą mokyklose.  

Visus seminaro dalyvius pasveikino ir gero, produktyvaus darbo svarbia ir aktualia tema palinkėjo Kėdainių rajono savivaldybės  mero pavaduotoja Olga Urbonienė, LR sveikatos apsaugos ministro patarėjas Audrius Daunoravičius ir Sveikatos mokymų ir ligų prevencijos centro direktoriaus pavaduotojas Albertas Barzda.

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė, Savivaldybių  visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė Danguolė Avižiuvienė pabrėžė, kad labai svarbu visiems biurų atstovams susirinkti, išsiaiškinti visas kylančias dėl palankesnio vaikų maitinimo organizavimo problemas ir dirbti pagal unifikuotą tvarką. O biurų atstovai šią informaciją turėtų parvežti į savo savivaldybes ir ja pasidalinti su visuomenės sveikatos priežiūros specialistais, dirbančiais mokyklose, kad mokinių maitinimo priežiūra būtų vykdoma visoje šalyje vieningai.

Apie „Valstybės ir savivaldybės vaidmenį organizuojant vaikų maitinimą“ pranešimą skaitė dr. Rita Sketerskienė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento Rizikos sveikatai valdymo skyriaus patarėja.

 Daug diskusijų sukėlė naujas maitinimo organizavimo tvarkos aprašas, kuris įsigalios nuo 2018 m. rugsėjo 1d., todėl pranešimą „Sveikatai palankesnis vaikų maitinimo organizavimas“ skaitė ir į iš anksto pateiktus Visuomenės sveikatos biurų specialistų klausimus atsakinėjo Ieva Gudanavičienė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vyriausioji specialistė.

Pranešimą „Valstybinė maisto kontrolė vaikų ugdymo įstaigose. Bendravimas gerinant maitinimo organizavimą“ skaitė Vita Šturmienė, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus Vyriausioji specialistė-valstybinė maisto produktų inspektorė.

Informaciją apie numatomą mokyklinio amžiaus vaikų faktiškos mitybos tyrimą pristatė dr. Roma Bartkevičiūtė, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėja.

Pranešimus pristatė Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų atstovai:

„Geroji patirtis – maitinimo organizavimas ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigose“. Ina Valiukevičienė, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistė maitinimo organizavimui;

„Maitinimo organizavimas Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigose“. Jūratė Grubliauskienė, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė.

„Šių dienų maistas – ligai ar sveikatai? Ką turėtų žinoti tėvai augindami vaikus?“ Aida Butkienė, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro stiprinimo specialistė, atsakinga už vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą mokyklose.

 

Aida Butkienė

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

stiprinimo specialistė, atsakinga

už vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą mokyklose