į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Utenoje vyko seminaras ,,Sezoninės infekcijos: gripas, erkių platinamos ligos ir kitos užkrečiamųjų ligų aktualijos“

Bendradarbiaujant Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui su Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija ir Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, birželio 9 d. Utenoje vyko seminaras ,,Sezoninės infekcijos: gripas, erkių platinamos ligos ir kitos užkrečiamųjų ligų aktualijos", skirtas visuomenės ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų specialistams, mokyklų socialiniams pedagogams ir darbuotojams, socialinių paslaugų įstaigų darbuotojams. Sveikinimo žodį tarė Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vyr. specialistė, savivaldybės gydytoja Eligija Židonienė. Seminaro pranešėjai Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai: direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas, direktoriaus pavaduotoja Rasa Liausėdienė, visuomenės sveikatos specialistė Simona Žukauskaitė-Šarapajavienė, ŽIV/LPI, hepatitų priežiūros skyriaus vedėja Irma Čaplinskienė, Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja Galina Zagrebnevienė, medicinos entomologė dr. Milda Žygutienė, gydytoja epidemiologė Aušra Bartulienė. Patirtimi užkrečiamųjų ligų prevencijos srityje pasidalino Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Alma Gaidienė. Utenos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėja Alytė Žilienė pristatė tymų epidemiologinę situaciją Utenos apskrityje. 

 

Visgi, viena iš svarbiausių ir efektyviausių prevencinių priemonių užkrečiamųjų ligų srityje yra rankų plovimas, higiena, skiepai bei atsakinga elgsena. To būtina mokyti vaikus ir formuoti sveikus įpročius nuo mažens.

 

Kalbant apie šių laikų ,,baubą" - erkes, akcentuota tinkama apranga (kaip kosmonautų), repilentai (atbaidantys parazitus), po kiekvienos iškylos į lauką ar gamtą, apsižiūrėjimas, išpurtymas drabužių. Žinoma, skiepai nuo erkinio encefalito – efektyviausia apsaugos priemonė, bet tai ne vienintelė erkių platinama liga. Utenos apskritis pasižymi dideliu skaičiumi užkrėstų erkių, todėl turime būti budrūs kiekvieną akimirką.

 

Daug dėmesio skirta kirmėliniams susirgimams. Čia įprastai užsikrečiama per nešvarias rankas, neplautus ar blogai nuplautas uogas, vaisius, daržoves, blogai termiškai paruoštus vištienos,  mėsos ir kitus jų  produktus. Didelį pavojų kelia be priežiūros paliktos smėlio dėžės, kur mėgsta žaisti ne tik mūsų mažieji, bet gamtinius reikalus atlieka ir katės. Suaugusieji turi būti sąmoningi ir pasirūpinti, kad šios grėsmės išvengtų mūsų vaikai. Šunų šeimininkai  atsakingai privalo rinkti augintinių ekskrementus, taip apsaugodami žmones ir kitus gyvūnus nuo parazitinių ligų.

 

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija