į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Sveikas žmogus – didžiausia šalies vertybė

Kaip jau informavome, didžiausioje Lietuvoje - Pakruojo medinėje žydų sinagogoje savo veiklą ir užduotis 2017 m. birželio 2 d. apibendrino šalies Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos suvažiavimo dalyviai.

2009 –aisiais spalio 7 –ąją Lietuvoje įkurta Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija. 2010 -aisiais vasario 4 -ąją į šią organizaciją priimtas Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Anuomet ir netgi šiandien pasigirsta nuomonių, jog tai, galbūt, perteklinis dalykas. Kiti svarsto, kad tai - butaforinė institucija.

 Negatyvios nuostatos sveikatingumo stiprinimui keičiasi. Ir tai - tik didelio darbo pradžia.

Suvažiavimo darbe dalyvavo antrajai Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijai vadovaujanti Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė DANGUOLĖ AVIŽIUVIENĖ :

- Kas nulėmė, jog suvažiavimui pasirinkote Pakruojį?

- Tradiciškai savo darbus aptariame vis kitoje šalis vietovėje. Šįkart apsisprendimą lėmė jūsų restauratorių atstatyta nepaprasto grožio medinė žydų sinagoga ir neseniai šį darbą pradėjęs, daug gražių idėjų puoselėjantis Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius Vidmantas Svečiulis.

Išskirtinį dėmesį suvažiavimui ir mums rūpimoms problemoms parodė nuo pradžios iki pabaigos bendravęs Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas.

Apie visuomenės sveikatos biurų veiklą nuolatos skleidžiame informaciją per įstaigų internetinius puslapius, socialinius tinklus, specializuotą Lietuvos sveikatos leidinį „Sveika visuomenė“ ir kitus leidinius, daug bendraujame su žmonėmis.

Kalbant apie sukauptą patirtį, turbūt didžiausias laimėjimas – suformuotos biurų komandos ir laiko išbandyti kolektyvai .Nepaisant to, kad dalis specialistų dėl finansinių problemų neretai palieka įstaigas ir ieško darbo svetimose šalyse. Labiausiai liūdina, kai specialistas, dirbęs dvejus penkerius metus išvažiuoja į užsienį. Surasti naujus, juos paruošti – sunku ir tai užtrunka ne vienerius metus.

- Kokią įsivaizduojate Visuomenės sveikatos biurų ateitį?

- Biurų struktūrose pirmiausia turėtų atsirasti specialistai – kineziterapeutai arba fizinio aktyvumo skatintojai., kurie galėtų vesti mankštas. Ten, kur tokie dirba, veiklos matomesnės ir kokybiškesnės. Dirbant su vaikais, bendruomenėmis ar tikslinėmis grupėmis, kaip konsultantas nepaprastai svarbus vaidmuo tenka psichologui. Ne visi biurai pajėgūs viešinti tai, ką jie daro. Jeigu specialistas dirba su bendruomene ir veda užsiėmimus, kartais jam nebelieka laiko parengti informaciją ar medžiagą publikacijoms. Esant viešųjų ryšių specialistui, be abejo, visuomenės sveikatos biurų matomumas ir jų veikos indėlis būtų žymiai įdomesnis, spalvingesnis ir svaresnis.

- Ačiū už išsakytas mintis.

 

Algis PADORA (Pakruojis)