į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
LR Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos išvažiuojamasis posėdis Plungėje

2018 m. birželio 11 dieną Plungės rajono savivaldybėje vyko LR Seimo išvažiuojamasis Priklausomybių prevencijos komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo Laimutė Matkevičienė.

Seimo komisijos išvažiuojamojo posėdžio dalyvius sutiko Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, Savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Algirdas Pečiulis, Plungės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Zablockienė.

Plungės rajono savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė ir gydytojas psichiatras Evaldas Prišmontas pateikė pranešimą apie priklausomybių mažinimą ir priklausomybių prevencijos nuo alkoholio ir kitų narkotinių medžiagų kompleksinės programos diegimą Plungės savivaldybėje.

Priklausomybių mažinimo Plungės rajono savivaldybėje 2018-2025 metų programa Savivaldybės tarybos buvo patvirtinta 2017 metų vasarį, programai įgyvendinti įsteigti gydytojo psichiatro ir programos koordinatoriaus etatai. Psichiatras ir programos koordinatorius padeda savivaldybės gyventojams, nesaikingai vartojantiems alkoholį arba priklausomiems nuo jo, arba turintiems priklausomybę nuo kitų medžiagų, jų šeimoms ir kitoms gyventojų grupėms kompleksinėmis pagalbos priemonėmis. Siekiama mažinti vartojančių asmenų socialinę atskirtį, padėti integruotis jiems į visuomenę, grįžti į darbo rinką.

Apie alkoholio, kitų medžiagų, galinčių sukelti priklausomybes, žalą kalbama su vaikais ir jaunimu: vyksta paskaitų ciklai apie sveiką gyvenimo būdą, priklausomybių įtaką asmeniniam gyvenimui, organizuojamos vasaros stovyklos „Už blaivią Plungę“, „Aš galiu“, piešinių ar vaizdo klipų konkursai „Kartu – prieš alkoholį“, edukacinės išvykos šeimoms, grupinės pratybos atsakingai elgsenai ugdyti ir pan.

Į posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas ir Sveikatos apsaugos ministerijos visuomenės sveikatos priežiūros departamento direktoriaus pavaduotojos Audronės Astrauskienės pranešimas apie priklausomybių mažinimo ir priklausomybių prevencijos nuo alkoholio ir kitų narkotinių medžiagų kompleksinės programos diegimo savivaldybėse finansavimo galimybes. Džiugu, kad Sveikatos apsaugos ministerijos visuomenės sveikatos priežiūros departamento direktoriaus pavaduotoja Audronė Astrauskienė kreipėsi į posėdyje dalyvaujančius Seimo narius ir iškėlė klausimą dėl Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų visuomenės sveikatos specialisčių didelio darbo krūvio ir mažo darbo užmokesčio.

Posėdžio dalyviai po lankėsi Plungės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biure, kur buvo apžvelgtos pagrindinės visuomenės sveikatos priežiūros aktualijos savivaldybėse, tai yra dideli normatyvai vienam specialisto pareigybei ir mažas darbo užmokestis visuomenės sveikatos specialistams.

 

Parengta pagal Plungės rajono savivaldybės administracijos informaciją

Daiva Zablockienė

Danguolė Avižiuvienė