į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Lazdijų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pažymėjo savo veiklos dešimtmetį

Prieš 10 metų, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras buvo pirmasis įsikūręs Alytaus apskrityje. Tuomet tai buvo naujas darbo pobūdis, kuris kėlė iššūkius bei skatino tobulėti, ieškoti, atrasti. Per visą biuro gyvavimo laiką nuveikta daugybė darbų – visuomenė įgijo didesnį sveikatos raštingumą, susipažino su naujomis fizinio aktyvumo formomis, mitybos rūšimis, dalyvavo įvairiuose renginiuose bei organizuotose susitikimuose skirtuose aptarti su sveikata susijusias temas.

Balandžio 10 dieną visuomenės sveikatos biuras norėdamas paminėti šią sukaktį, suorganizavo seminarą „Visuomenės sveikata: vakar, šiandien, rytoj“. Jo metu biuro direktorė R. Kunigiškienė pristatė per dešimtmetį nuveiktus darbus, patirtis, pasidalino gyventojų sveikatos pokyčių rezultatais. Lazdijų Meno mokyklos mokiniai dovanojo muzikinį pasirodymą. Seminare dalyvavo ir kviestinių lektorių. Paskaitą apie perspektyvas Lietuvos visuomenės sveikatos priežiūros srityje skaitė Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento rizikos sveikatai valdymo skyriaus vedėja Rita Valentukevičienė, kuri taip pat įteikė specialistams padėkos raštus.  Apie naujų technologijų panaudojimą gyventojų sveikatos mokymo veikloje kalbėjo Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos direktorius Zenonas Javtokas. Ypač didelio susidomėjimo ir gyvų šventės dalyvių diskusijų susilaukė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto  lektoriaus Tomo Vaičiūno paskaita apie gyvensenos mediciną bei jos tyrinėjamą bei propaguojamą sritį – sveiką gyvenseną, kurios principų laikantis, kaip rodo ilgamečiai tyrimų duomenys, per labai trumpą laiką pasikeičia net blogiausių tyrimų duomenys, pagerėja sveikata, atsitraukia ligos. Tik svarbu, kad žmonės apie tai ne tik žinotų, bet ir šiomis mokslo įrodytomis tiesomis naudotųsi. Biuro darbai neliko nepastebėti ir rajono savivaldybės administracijos. Darbuotojams už vykdomą veiklą buvo įteiktos padėkos bei dovana – 2 dienų pažintinė kelionė į Lenkiją.

Renginį užbaigė eiliuotas su humoro cinkeliu pasakojimas, apibūdinantis visuomenės sveikatos biuro veiklas gyventojų akimis.

10-ąjį savo gimtadienį visuomenės sveikatos biuras paminėjo dar viena akcija –  buvo pasodinti 10 šermukšnių, kurie ne tik gražūs, pagal mūsų liaudies tradicijas saugo namus nuo piktųjų dvasių, bet ir veda vaisius, kurie sveikatai labai naudingi.

 

Lazdijų rajono visuomenės sveikatos biuro informacija.