į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Biurui jau 10 metų!

Gal ne veltui pasirinkta konferencijos, skirtos Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro 10-ties metų jubiliejui paminėti, tema - ,,Kasdieninio judėjimo svarba". Tai lyg atspindi biuro nueitą kelią nuo ,,gimimo", augimo, savo vietos Utenos rajono gyventojų bendruomenėje radimo, aiškių prioritetų ir siekių išsikėlimo bei tikslingo judėjimo pasirinkta kryptimi. 

 

Spalio 16-osios rytą biuro salėje skambėjo vadovės Linos Gaižauskienės vadovaujamų vokalinių ansamblių ,,Žiburiukai" ir ,,Šaltinėlis" dainorėlių dainos, kurios tarsi sustabdė laiką, leido atsipūsti po kasdieninio lėkimo, nesibaigiančių darbų ir pareigų virtinės. Visi aplinkui tokiame bėgime. 

 

Šventinėje konferencijoje dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero patarėjas Gintautas Petravičius, Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus savivaldybės gydytoja Eligija Židonienė, Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus vedėja Rosita Deveikienė, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Rita Sketerskienė, Visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė Danguolė Avižiuvienė, Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Agnė Šapokaitė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Utenos departamento direktorė Birutė Sapkauskienė, atstovai nuo Utenos miesto švietimo įstaigų, biuro darbuotojai ir kiti svečiai. Svečiai džiaugėsi biuro veikla, R. Sketerskienė įteikė SAM padėkas darbuotojoms, kurios jau 10 m. dirba biure. Alma Gaidienė (biuro direktorė) pasekė eiliuotą pasaką apie biuro veiklą, apie kiekvieną iš mūsų. Kiekviena specialistė buvo pastebėta ir įvertinta. 

 

Šiai dienai buvo sukurtas filmukas apie biuro veiklas, kuris atspindi vykusius renginius, perteikia žmonių emocijas, gausą.

 

Po ilgo pasisėdėjimo, Ignas Bakėjus pravedė pramankštą: judinome pečius, rankas, liemenį, kojas, sprandą, darėme veido mankštą, savimasažą. Kiekvienas tapo žvalus, atsirado daugiau energijos, šypsenų.

 

Pajudėję, klausėme Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro pranešėjo Remigijaus Zumero pranešimą - " Padidinkime savo FA lygį nesimankštindami (nesportuodami)". Stiprus, įdomus, informatyvus pranešimas, po kurio laukė šventinės užkandėlės, kava, arbata bei morkų pyragas. Maistas buvo pasirinktas neįprastas, spalvingas skoniais, kvapais. Norėjosi viską išbandyti, pasimėgauti estetika, pateikimo būdu bei maloniai pabendrauti su svečiais. 

 

Po pietų susipažinome su ,,Šių dienų Herojaus" įvazdžiu, jo kilme ir galimybe, kiekvienam iš mūsų, radus stipriausią savo gebėjimą, jį plėtojant, puoselėjant bei tikint tuo ką darai, tapti vienu iš Jų. Ignas Bakėjus, be pagalbinių priemonių, tik savo kalbiniais gebėjimais, charizma, paprastumu pasidalino savo asmenine patirtimi, išgyvenimais, darbiniais pavyzdžiais, kurie keičia gyvenimus. Anot Igno, ne visada motyvuoti žmogų yra gerai, reikia padėti jam pačiam atrasti malonumą gyventi kasdien judant, sveikai maitinantis ir mokantis. 

 

Lektorė Irena Bulotienė savo pranešimo metu akcentavo kasdieninio nusiraminimo svarbą. Trumpa, aiški, įtaigi informacija, po kurios atlikome meditaciją. Jos metu nuslūgo įtampos, pailsėjo ne tik kūnas, bet ir protas. Energija buvo atstatyta, kad galėtume tęsti pradėtus darbus, kurti, dalyvauti veiklose, bendrauti, dalintis, džiaugtis, o svarbiausia - mylėti save ir kitus!

 

Ačiū visiems svečiams, Almai, biuro kolektyvui! Kiekvienas nori būti pastebėtas ir įvertintas. Mes dirbame dėl žmonių ir džiaugiamės, kai gauname teigiamą grįžtamąjį ryšį! Tai pats stipriausias motyvas, kuris verčia stengtis, tobulėti ir dalintis. 

 

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biur

direktorės pavaduotoja Ina Meidienė