į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Apdovanoti žiniasklaidos atstovai

Kiekvienais metais ULAC kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Pasaulio sveikatos organizacijos biuru Lietuvoje ir Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija kasmet išrenka 5 geriausius šalies žurnalistų darbus, kuriais atkreipiamas visuomenės dėmesys į užkrečiamąsias ligas, o minėtos temos įvairiapusiškai nušviečiamos, aktualizuojamos, išsamiai informuojama apie šių ligų prevenciją. Šis respublikinis konkursas užkrečiamųjų ligų temomis rašančių ir reportažus bei laidas kuriančių žurnalistų darbams įvertinti rengiamas jau kone visą dvidešimtmetį.

 

Konkurse dalyvauja nacionalinės ir regioninės spaudos bei interneto žiniasklaidos, televizijos ir radijo žurnalistai, fotožurnalistai bei tinklaraštininkai.

 

Konkurso laureatų apdovanojimai buvo surengti Vilniaus Arkangelo konferencijų ir meno centre. Šis sumanymas – simboliškas, mat ten, kur dabar įsikūręs Arkangelo konferencijų ir meno centras, kadaise veikė vienuolynas, kuriame gyvenusias vienuoles galima vadinti pirmosiomis Vilniaus gydytojomis, nes jos pačios gamindavo vaistus ir skubėdavo į pagalbą miestiečiams.

 

Konkurso laureatais tapo:

 

Kristina Kasparavičė, naujienų portalas rinkosaikste.lt,  už reportažą apie 21-ojo amžiaus iššūkį – tuberkuliozę.

 

Ugnė Litvinaitė, žurnalas IQ, už publikacijas temomis, kurios daug kur vis dar yra tabu –  lytinį švietimą ir lytiškai plintančias infekcijas.

 

Valdas Vilūnas, laida vairuotojams profesionalams  „Vairo brolija“, už rūpestį ne tik automobilių reikalais, bet ir lytine sveikata.

 

Sveikatos naujienų portalas „Santaros žinios“ už kitą kampą – publikaciją „Žmogaus papilomos virusas gali sukelti burnos vėžį“.

 

Žurnalas „Prie kavos“ – už dėmesį ŽIV ir kitoms užkrečiamosioms ligoms.

 

„Nuoširdžiai dėkojame ne tik šiandien apdovanotiesiems, bet ir visiems šalies žurnalistams, kurie domisi ir nelieka abejingi užkrečiamųjų ligų aktualijoms, ypač šiandien, kai vyksta tymų protrūkis ir sulaukiame tiek daug klausimų apie skiepus,“ – sakė žurnalistams apdovanojimus įteikęs ULAC direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

 

Susirinkusiuosius taip pat pasveikino JAV diplomatas, Lietuvos užsienio reikalų ministro patarėjas viešiesiems ryšiams ir saugumui Viktoras Sidabras. Jis priminė apie žiniasklaidos įtakos svarbą kovoje su mitais ir užkrečiamųjų ligų stigmomis.

 

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė Danguolė Avižiuvienė prizą įteikė Ugnei Litvinaitei už publikaciją IQ žurnale ,,Valstybės reikalas: vakuumas lytiškumo ugdymo klausimais užsipildo abejotinos vertės informacija“.

 

Skaitykite daugiau: https://naujienos.alfa.lt/leidinys/iq/179281/

Parengta pagal ULAC informaciją