į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Apdovanojo kūrybiškiausius sveikatos specialistus

Savivaldybių Visuomenės sveikatos biurai tradiciškai susirinko į konferenciją. Tiesa, jos darbotvarkė šiemet anaiptol nebuvo įprasta. Iki tol kalbėdavę įvairiausiais sveikatinimo klausimais, šįsyk jie dėmesio skyrė darbo metodikai – kaip Visuomenės sveikatos biuro specialistas galėtų dirbti kūrybiškai ir kuo tai praverstų. Taip pat pirmąsyk apdovanoti kūrybiškiausi Visuomenės sveikatos biurų (VSB) specialistai.

Kūrybiškumas – raktas į sėkmę

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė ir Kėdainių VSB direktorė Danguolė Avižiuvienė sako, jog kūrybiškumas nepaprastai svarbus kiekvienam žmogui, o ypač specialistui, dirbančiam mokykloje, bendruomenėje, su įvairiausio amžiaus, gebėjimų, noro ir galimybių žmonėmis.

„Kūrybiškumas turbūt yra ta vidinė savybė, kuri leidžia sėkmingai vykdyti ir tęsti darbus.

Šiemet neatsitiktinai savivaldybių VSB asociacijos iniciatyva pirmąkart per septynerius metus pagerbti ir pasveikinti tie specialistai, kurie dirba daug, tačiau yra nematomi.

Šis gražus žingsnis paskatins ir kitais metais ieškoti naujų perliukų, atradimų, žmonių. Norime, kad jie būtų nors truputėlį daugiau įvertinti ir gautų bent moralinę paskatą likti Lietuvoje, dirbti Lietuvos žmonėms, nebėgti į užsienį“, – sako D. Avižiuvienė.

Iš visų po vieną

Iš kiekvieno biuro buvo atrinktas ir apdovanotas vienas visuomenės sveikatos stiprinimo, priežiūros srityje dirbantis specialistas. Kėdainių VSB kūrybiškiausia įvertinta jauna sveikatos stiprinimo specialistė Simona Skorupskienė.

„Kad pasiektum žmogaus širdį vien žinių nepakanka, – atskleidžia biuro direktorė D. Avižiuvienė. – Dar reikia daug idėjų, entuziazmo, geranoriškumo, savanoriškumo, altruizmo. Simona visas šias išskirtines savybes turi. Labai ja džiaugiamės.“

Suteikia pasitikėjimo

Apdovanojimą gavusi S. Skorupskienė išdavė besijaučianti sumišusi, sutrikusi, tačiau drauge ir pakylėta.

„Savo darbe išgirstame įvairių nuomonių. Tai nėra paslaptis ir aš nebijau apie tai kalbėti. Reikia, kad žmonės žinotų, su kuo susiduriame, – atvirai sako S. Skorupskienė. – Tokie įvertinimai labai svarbūs. Jie suteikia sparnus, motyvacijos bei drąsos eiti į priekį, nes supanti aplinka gali padaryti labai didelę įtaką mums, mūsų pasitikėjimui ir mūsų darbams. Jei aplinka skatinanti, tada tik pirmyn.“

Kamuoja net naktimis

Kūrybiškiausiai dirbanti specialistė atskleidė, kad naujos idėjos ir išmanūs, inovatyvūs jų įgyvendinimo būdai kartais į gyvenimą įneša nemažai sumaišties.

„Pirmiausia tas kūrybiškumas man neleidžia gyventi, – juokiasi S. Skorupskienė. – Tai ir džiugu, ir ne. Ateina naktį mintys į galvą ir blaškausi, svarstau, kaip ir ką įgyvendinti. Kūrybiškumas – toks iš vidaus plaukiantis dalykas.

Dabar Šėtos gimnazijoje, kurioje dirbu, savo sumanymus įgyvendinu stipriausiai, tačiau ilgainiui tikiuosi tai daryti ir Kėdainių mieste. Tai įvairūs renginiai, pateikiami skirtingomis formomis, eksperimentuojant, pasitelkiant drąsius sprendimus.

Vyresnio amžiaus kolektyvo nariai kartais net nustemba, kaip čia dabar tas specialistas išdrįsta taip padaryti ar pan. O man viskas atrodo taip natūralu. Mes juk ir turime eksperimentuoti, eiti į priekį, ieškoti naujų būdų, kaip prieiti prie vaiko ar suaugusiojo, kad jam tai būtų tinkama. To neišvengsime, nes keičiantis laikams, keičiasi ir poreikiai“, – įsitikinusi S. Skorupskienė.

Darbo priemonės ir žmogiškumas

Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad žmonėms reikia ne tik šviesos – žinių, naujienų, paveikslėlių ar prevencinių plakatų, jiems būtina ir šiluma, artimas, tikras, nuoširdus bei atviras žodis, bendravimas.

„Jei tai turime, tada susikuria labai gausus bei stiprus ratas ir galime lengviau, o drauge ir kūrybiškiau nuveikti savo darbus.

Mielos kolegės, linkiu Jums turėti vidinės motyvacijos. Neleiskite, kad jūsų darbais abejotų ar juos niekintų, tryptų. Labai svarbu neleisti to daryti. Kartais toks aplinkinių elgesys paveikia ir mes palūžtame, bet turime vėl įgauti drąsos, stotis ir eiti į priekį. Tikėkime savo darbais. Žinoma darome klaidų, bet remkimės į tuos, kurie mumis tiki, mums padeda ir nuveiksime labai daug“, – įkvepiančiai pokalbį užbaigė S. Skorupskienė.

Interviu su ja kviečiame skaityti šiandienos priede „Provincija“.

Viltys naujai valdžiai

Savivaldybių VSB asociacijos pirmininkė tikisi, kad nauja valdžia – sveikatos apsaugos ministras, prevencijai skirs didesnį dėmesį.

„To tikimės ne tik kalbėdami apie žmogiškuosius išteklius – specialistus, bet ir apie finansus, kurie skiriami kiekvienam iš mūsų, kad gyventume sveikiau, ilgiau, kokybiškiau ir, be abejo, būtume laimingesni“, – viltis išsakė D. Avižiuvienė.

Visuomenės sveikatos biurų specialistus sveikino ir 33 nominacijas įteikė Kėdainių rajono savivaldybės vicemerė Olga Urbonienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis, Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Vidita Jonaitė ir Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė Danguolė Avižiuvienė.

 

Akvilė KUPČINSKAITĖ