į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
5-oji Nacionalinė užkrečiamųjų ligų konferencija

2017 m. lapkričio 24 d. Klaipėdos universitete vyko 5-oji Nacionalinė užkrečiamųjų ligų konferencija.  Konferencijos dalyvius sveikino, LR sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė – Motiejūnienė, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento Regioninės politikos analizės skyriaus vyriausiasis specialistas Kastytis Augaitis, Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Artūras Razbadauskas.

 

Konferencijos tikslas buvo apžvelgti užkrečiamųjų ligų aktualijas ir išryškinti bendradarbiavimo veiklos prioritetus. Konferencijos metu prof. dr. Saulius Čaplinskas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius pristatė pranešimą tema Tarptautiniai įsipareigojimai ir sergamumas užkrečiamosiomis ligomis Lietuvoje. Konferencijoje dalyvavo krašto apsaugos, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos, asmens sveikatos priežiūros, nevyriausybinių organizacijų ir kitų sektorių atstovai, kurie pristatė šiai dienai aktualius ir įvairius pranešimus: Užkrečiamųjų ligų kaina valstybei, Vakcinacijos naujienos Lietuvoje, „Nuo tvarto iki stalo“ – sukėlėjų atsparumo situacija, gyvūnų sveikata ir maisto sauga, Užkrečiamosios ligos Lietuvos kariuomenėje. Užkrečiamųjų ligų greitieji ir savikontrolės testai – naujos galimybės. TB kontrolė Lietuvoje, DOTS strategijos įgyvendinimo pasiekimai ir iššūkiai  ir kt.

 

Konferencijos metu veikė fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“. Tai žinomos fotografės Anne Geddes šviečiamasis projektas, kuriuo siekiama gilinti visuomenės žinias apie meningokokinę infekciją bei naujausias ligos prevencijos galimybes.

Renginio pabaigoje buvo pristatyti stendiniai pranešimai, kuriu autoriai buvo išrinkti užsienio ekspertų kaip geriausieji Vilniaus užkrečiamųjų ligų savaitėje (VILNIUS SUMMIT) ir apdovanoti Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybės Lietuvoje vadovės Ingridos Zurlytės ir užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus prof. dr. Sauliaus Čaplinsko padėkos raštais ir dovanomis.

 

Šios konferencijos metu visi savivaldybių visuomenės sveikatos biurai turėjo galimybę dalyvauti ir pristatyti užkrečiamųjų ligų prevencijos veiklas stendiniais pranešimais.

 

Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybės Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė ir  direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas dėkojo Savivaldybių visuomenės biurų asociacijos pirmininkei Danguolei Avižiuvienei už bendradarbiavimo plėtrą ir paragino visuomenės sveikatos biurus aktyviau rodyti vykdomas funkcijas  bei iniciatyvas ir įsitraukti į užkrečiamųjų ligų prevencijos tinklo veiklas.

 

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija