į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Pristatyta Visuomenės sveikatos biurų geroji patirtis

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro organizuotame seminare „Aktualios parazitinės bei kitos užkrečiamosios ligos“ 2015 m. birželio 16 d.  pristatyta Visuomenės sveikatos biurų geroji patirtis. Seminaro metu išklausėme Švenčionių rajono savivaldybės VSB direktorės Daivos Vinogradovos pranešimą ,,Pedikuliozės ir niežų profilaktikos programa Švenčionių rajone 2012-2013 metais“. Kėdainių rajono savivaldybės VSB specialistės Giedrė Frolovienė ir Jūratė Petraitienė pristatė ,,Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų gerąją patirtį, vykdant užkrečiamųjų ligų prevenciją mokyklose“, Panevėžio miesto savivaldybės VSB visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Giedrė Kundrotienė ir Karolina Stankevičiūtė pasidalino ir pristatė veiklas vykdomas įmonėse, įstaigose ir organizacijose, Alytaus miesto savivaldybės VSB specialistės Inga Modėjūtė ir Valentina Štreimikienė pasidalino gerąją patirtimi ugdymo įstaigose, Vilniaus miesto VSB visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus vedėjas Algimantas Visockas ir Kauno miesto VSB specialistė Alina Didžiokienė pristatė inovatyvius visuomenės informavimo ir viešinimo pavyzdžius.

 

Seminaro metu Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Parazitologinių tyrimų poskyrio vedėja J. Žiliukienė skaitė pranešimą „Parazitinių ligų diagnostika“, kuriame pažymėjo, kad enterabiozė – aktualiausia parazitinė šių laikų liga, kuria dažniausiai yra užsikrėtę senjorai bei vaikai iš globos įstaigų, supažindino su parazitinių ligų paplitimu Lietuvoje. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Užkrečiamųjų ligų katedros docentas dr. A. Malakauskas savo pranešime „Egzotiniai gyvūnai namuose“  pateikė informaciją apie egzotinių gyvūnų sukeliamas ligas, jų paplitimą įvairiose pasaulio šalyse ir Lietuvoje, supažindino su ligomis, kurias platina šie gyvūnai. Lektorius pateikė praktines ir paprastas rekomendacijas, kaip išvengti šių ligų.

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro gydytoja epidemiologė A. Bartulienė pristatė parazitinių ligų prevencijos metodines rekomendacijas.

 

Renginio metu gautas žinias bei Visuomenės sveikatos biurų pateiktą gerąją patirtį specialistai galės pritaikyti savo darbe, organizuojant paskaitas, pamokas, diskusijas, įvairius kitus renginius užkrečiamųjų ligų prevencijos klausimais.

 

Dėkojame Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriui prof. Sauliui Čaplinskui ir visam kolektyvui už gražų bendradarbiavimą ir metodinį vadovavimą, vykdant užkrečiamųjų ligų prevenciją savivaldybėse.

                                                                                                           

Danguolė Avižiuvienė

Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų

asociacijos pirmininkė