į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en  |  ru 
Naujienos
Seminare pasidalinta patirtimi

Seminare ,,Lytiškumo ugdymas“, pristatyta kėdainiečių visuomenės sveikatos specialistų veikla ir geroji patirtis. Seminaras  vyko 2015 m. lapkričio 20 d. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokykloje Trakuose.

D. Avižiuvienė, Kėdainių r. savivaldybės VSB direktorė, Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė pranešime „Lytiškumo ugdymo programa Kėdainių rajone“ informavo, kad  Lytiškumo ugdymo programa Kėdainių rajone pradėta vykdyti 2009 m., programos  dalyviai 15-19 m. mokiniai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, pedagogai, socialiniai darbuotojai, tėvai, kad įgyvendinant programą siekiama sumažinti paauglių nėštumų skaičių, sumažinti LPI plitimą tarp paauglių, mažinti rizikingų lytinių santykių skaičių, ugdyti lytinį tapatumą, gebėjimą sukurti darnius santykius tarp skirtingų lyčių, ugdyti atsakomybę, moralines vertybes, didinti visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, pedagogų, socialinių darbuotojų kompetencijas. Gerąja  praktika „Lytiškumo ugdymas Kėdainių profesinio rengimo centre“ pasidalino Kėdainių r. savivaldybės VSB mokyklos sveikatos priežiūros specialistė G. Frolovienė.  

Seminaras buvo skirtas visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems ikimokyklinio ugdymo įstaigose, bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose.  Renginį sveikinimo žodžiu pradėjo R. Sabaliauskas, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius. Su Europos seksualinio švietimo standartais supažindino SMLPC Vaikų sveikatos skyriaus vedėja D. Aleksejevaitė. A. Šimkūnaitė-Zažeckė, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro ŽIV/AIDS, LPI ir hepatitų epidemiologinės priežiūros skyriaus gydytoja epidemiologė skaitė pranešimą „Vaikų ir jaunimo sergamumo lytiškai plintančiomis infekcijomis tendencijos Lietuvoje“, kuriame atkreipė dėmesį, kad net 30 proc. jaunuolių pirmųjų lytinių santykių metu nesinaudoja prezervatyvais, akcentavo, kad merginų sergamumas LPI yra didesnis nei vaikinų ir, kad Lietuvos jaunimas pagal užsikrėtimą ir sergamumą sifiliu pirmauja Europos Sąjungoje. Taip pat pranešėja atkreipė dėmesį į tai, kad tik kas antras jaunuolis Lietuvoje žino, kad LPI gali tapti nevaisingumo priežastimi, o dalis mano, kad prasirgus LPI išsivysto imunitetas. Pranešime „Lytiškai plintančių infekcijų prevencija lytiškumo ugdymo kontekste“ Z. Nagys, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėjas, supažindino su moksleivių švietimo apie ŽIV ir kitas LPI metodinėmis rekomendacijomis ir pažymėjo, kad mokyklų visuomenės sveikatos priežiūros specialistų vaidmuo padėti  jaunimui pasirinkti saugią ir sveiką gyvenseną yra labai svarbus ir reikalingas. Apie berniukų ir mergaičių brendimą pranešimą „Ar aš pažįstu save“ skaitė SMLPC  Vaikų sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos priežiūros administratorė M. Morkūnienė. Seminarą užbaigė akušerė I. Girdvainienė, kuri  pristatė dokumentinį-mokomąjį filmą „Žmogaus kūnas lytinio brendimo laikotarpiu“. 

                     

Kėdainių rajono savivaldybės VSB informacija